Mikrovlnné vysoušení zdiva

K zavlhčení dochází při záplavách, vytopením prasklých vodoinstalací, při zatečení z vadných dešťovodů nebo výskytem technologické vody při stavebních pracích. Nadměrnou vlhkost ve stavebních kontrukcích - zdivo, podlahy, možno efektivně vysoušet pomocí mikrovlnného zařízení MIVYSAN.

Energie elektromagnetických mikrovln s výkonem 1,5 - 6 kW pronikající stavební konstrukcí se mění na termokinetickou energii tím, že působí na molekuly vody, které se rozkmitají kmitočtem o frekvenci 2,4 GHz. Dochází k zahřátí vody obsažené v konstrukci, která se rychleji odpařuje.

Výhody

Na rozdíl od jiných vysoušecích systémů (např. kondenzační vysoušeče, termomety), které působí jen povrchově, energie mikrovlnného vysoušení působí přes vysoušenou konstrukci přímo na zdroj vlhkosti - vodu.

Mikrovlnné vysoušecí zařízení MIVYSAN se stává z vyzařovací jednotky a elektronického ovládacího panelu. Vyzařovací jednotka popojíždí nad vysoušenou plochou a je dálkově ovládána. Rychlost vysoušení je odvislá od druhu vysoušené konstrukce a jejího vlhkostního stavu. Mikrovlnné vysoušení nenahrazuje technologie dodatečných izolačních clon zdiva, avšak používá se např. pro snížení vlhkosti zdiva před injektážemi. Při mikrovlnném vysoušení staveb nutno dodržovat specifická bezpečnostní opatření, která zajišťuje odborná obsluha.

Mikrovlnné vysoušení zdiva

Mikrovlnné vysoušení zdiva

Zdivo inhed po ozáření mikrovlným zařízením MIVYSAN

Zdivo inhed po ozáření mikrovlným zařízením MIVYSAN


Chcete izolovat zdivo?

Beru na vědomí zpracování a podmínky ochrany osobních údajů

SANACE A VYSOUŠENÍ STAVEB
+420 603 158 612
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.sanace-staveb.cz

POBOČKA PRAHA


Lysolajské údolí 63/66
165 00 Praha

© Sanace a vysoušení staveb s.r.o.,
všechna práva vyhrazena
Vytvořeno od atlasia