Injektol

Funkční schéma metody INJEKTOL

Metoda INJEKTOL vytváří horizontální izolační clonu zdiva proti vzlínající vodě pomocí chemické látky aplikované do vrtů zdiva. Tato injektážní látka se skládá z povrchově aktivní, hydrofobní látky a ředidla.

Technologický postup injektování zdiva

Průměrný počet vrtů na 1 bm zavlhlého zdiva je 8 ks ( á 12 cm), přihlíží se materiálovému složení a vazbě zdiva. U materiálů s velkou pórovitostí a odvápněnou maltou možno volit rozteč větší, u materiálů s malými póry a cementem nastavenou maltou volí se rozteč vrtů menší ( 10 cm).
Průměr vrtů je cca 25 až 30 mm. S ohledem na beztlakové injektování volit sklon vrtů 20 - 45°. U vnitřních stěn s kompaktními podlahami se provádí vrty a injetáž co nejblíže k úrovni podlahy. Impregnace zdiva injektážním prostředkem INJEKTOL se provádí v jednom dni, plněním vrtů neředěným INJEKTOLEM nepřetržitým způsobem až do vpravení předepsaného množství injektážního prostředku. Před vlastní aplikací nutno INJEKTOL řádně promíchat.

Celková spotřeba INJEKTOLU na vytvoření chemické horizontální izolační clony činí cca 2,6 l/bm vrtu, tzn. 19 l/m2 zdiva.
Kdekoliv je možné se nechávají vyvrtané otvory otevřené a překryjí se soklíkem, kde to není možné, ucpou se sanační maltou. Sanované zdivo se opatří sanační omítkou např. systémem Porosan - Sanomit.

Poznámka

Injektování zdiva Injektolem je vhodné v případě, kde nelze použít progresivnějších metod jako je strojní podřezání řetězovou a lanovou pilou. Technologický postup injektáže je nenáročný a tím je i realizovatelný svépomocí za podmínky komplexnosti sanačního zásahu (např. sanační omítky, difúzní lišty, zavěšené větrané sokly a jiné).

Utěsnění roviny zdiva proti unikání injektážní látky Injektol a osazení plnících trubiček pro provádění vrtů v mírném sklonu

Utěsnění roviny zdiva proti unikání injektážní látky Injektol a osazení plnících trubiček pro provádění vrtů v mírném sklonu

Testování účinnoti injektážních prostředku INJEKTOL.

Testování účinnoti injektážních prostředku INJEKTOL


Chcete izolovat zdivo?

Beru na vědomí zpracování a podmínky ochrany osobních údajů

SANACE A VYSOUŠENÍ STAVEB
+420 603 158 612
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.sanace-staveb.cz

POBOČKA PRAHA


Lysolajské údolí 63/66
165 00 Praha

© Sanace a vysoušení staveb s.r.o.,
všechna práva vyhrazena
Vytvořeno od atlasia