FAQ

Často kladené
otázky


 • Chci si nechat odizolovat dům, kolik peněz si mám připravit?


  Cena odizolování je závislá na velikosti domu, tloušťce zdiva a zvolené technologii. Pro porovnání různých technologií sanace zdiva najdete na našich stránkách orientační ceny. Konečnou cenovou nabídku Vám zpracuje náš technik po prohlídce objektu a na místě zvolí nejvhodnější technologii sanace, případně kombinaci technologií. Nechte si zpracovat cenovou nabídku od profesionální firmy, která provádí všechny technologie. V tomto případě nedojde k zvolení jediné technologie, kterou firma provádí, ale k odbornému posouzení a zvolení nejvhodnější technologie pro Vás a Vaši stavbu.

 • Nespadne mi dům?


  Všechny technologie, které používáme (strojní podřezání zdiva řetězovou pilou, strojní podřezání pilou s diamantovým lanem, zaražení nerezavějících plechů, beztlakové injektáže, tlakové injektáže, elektroosmóza PU-10) jsou léty ověřené a splňují všechny požadavky norem ČSN a směrnic WTA. Při realizaci profesionální firmou, která zajistí vše od správně zvolené metody sanace po dodržování všech technologických postupů a garantuje kvalitu použitých materiálů, není nutné mít obavu z narušení statiky objektu.
  Injektážní metody jsou více šetrné ke statice objektu.

 • Jakou metodu zvolit?


  „Tohle je naše práce“
  Nejlépe se metoda volí přímo na místě při prohlídce objektu, kdy je možné zjistit složení zdiva a zhodnotit veškeré okolní aspekty. Technik pří prohlídce zvolí tu nejvhodnější metodu pro daný objekt, případně nabídne variantní řešení problému.
  Samozřejmě pokud má zákazník jasno, že objekt je cihelný, nepodsklepený, přístupný ze všech stran a strávil pár chvil na internetu, jistě má už vybraného svého favorita (myšleno metodu, která se mu nejvíce zamlouvá). V tomto případě je vše jasné a je vhodné se ujistit jestli pro Vás je opravdu daná metoda nejvhodnější. Ale můžou nastat případy, které jsou „komplikovanější“, kde se naše zkušenosti hodí více a řešení není tak jednoznačné a musí se metody kombinovat.

 • Mám problém s vlhkostí, zvládnu to sám?


  Pro svépomocnou realizaci jsou vhodné injektážní beztlaké metody. Zručný kutil si zvládne zhotovit injektáž svépomoci. Musí však dodržet všechny technologické postupy výrobce. Nabízíme dva injektážní prostředky. Injektol je injektážní tekutá látka a Injektážní krém 85 je injektážní krém s obsahem aktivní látky min. 80 hm. %. Při aplikaci Injektolu a Injektážního krému 85 dochazí k vpravení stejného množství aktivní látky do zdiva. Bližší postupy najdete u zmíněných výrobků. Sanační zásah je nutné brát jako soubor úkonů, nestačí provést pouze injektáž a je hotovo. Je vhodné zkombinovat přímé i nepřímé sanační metody, např. svislé odizolování základů s drenáží a vyspádováním terénu, provedení chemické injektáže, provedení sanačního omítkového systému s kvalitním nátěrem a následně můžeme čekat dlouhodobě funkční celek sanačních opatření.

  Je lepší s námi zkonzultovat postup prací a použití naších sanačních prostředků (injektáže, přísady pro výrobu sanačního omítkového systému), aby vše navazovalo a vytvořilo smysluplný komplexní funkční celek.

 • Proč je v ceníku uvedený rozptyl od do?


  Jedná se o materiál, z kterého je zdivo postaveno. Např. u podřezání kamenného zdiva je rozdíl jestli se jedná o pískovec, nebo žulu. U injektáží je rozdíl při vrtání cihelné spáry, nebo kvalitního betonu. U podřezání cihelného zdiva záleží na kvalitě cihel, pevnosti malty a celkové soudržnosti zdiva.

 • Chci cenovou nabídku bez prohlídky objektu.


  V tom případě je potřeba zaslat okótovaný půdorys objektu s vyznačenými zdmi, které se mají sanovat, případně výkaz výměr. Dále je potřeba znát materiál z kterého je zdivo postaveno a v ideálním případě přiložit pár fotografií (celkový pohled na objekt, fotografie z interiéru a exteriéru).

 • Elektroosmoza? Zázračná krabička?


  Elektroosmoza je prokazatelný fyzikální jev známý již z dob Egyptu. Pro vysoušení staveb se začala hojněji používat v posledních 30 letech. Námi realizovaná metoda PU-10 byla vyvinuta opavským stavebním podnikem. „Elektroosmozy“ (elektrokinetické metody, atd...) ve formě zázračných krabiček v nabídce nemáme.

Chystám se na celkovou rekonstrukci domu

 • Zdivo se nejeví vlhké, je nutné zdivo izolovat?


  Při celkových rekonstrukcí doporučujeme odizolovat veškeré stávající zdivo (obvodové, středové) pokud se nejedná o „mladou“ stavbu. Rekonstrukce bude plně funkční tak dlouho, jako její nejslabší článek. Střešní konstrukce, vodorovná hydroizolace podlah a zdiva jsou nejdůležitější prvky pro kvalitní rekonstrukci, aby byl dům v suchu.

 • Kdy provádět dodatečnou vodorovnou hydroizolaci zdiva (podřezání, injektáž, zarážení nerezových desek)?


  Sanační práce by měli ideálně proběhnout po provedení bouracích prací, kdy jsou vybourané podlahy, případně provedeny podkladní betony. Práce je nejvhodnější provádět před montáží všech inženýrských rozvoru a osazením nových oken. Čím dřív se zdivo odizoluje, tím déle bude vysychat před provedením nových povrchových úprav.

 • Jaká metoda je nejlepší?


  Doporučujeme volit 100% metody (podřezání zdiva a vložení hydroizolace, alt. zaražení „nerezových“ desek). Tyto metody nejsou vždy technicky použitelné a můžou být nahrazeny injektážemi (beztlaké, tlakové), nebo elektroosmózou. Při rekonstrukci dochází často ke kombinaci různých metod, které má navrhnout specializovaný technik sanační firmy, která je schopna tyto metody realizovat.

SANACE A VYSOUŠENÍ STAVEB
+420 603 158 612
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.sanace-staveb.cz

POBOČKA PRAHA


Lysolajské údolí 63/66
165 00 Praha

© Sanace a vysoušení staveb s.r.o.,
všechna práva vyhrazena
Vytvořeno od atlasia